5. Проведіть аналіз ніші "здорова їжа" в вашому регіоні.
Примітка: витратив 1 годину на тест ніші, розкладаю по порядку в цифрах і фактах, як можна заробити за допомогою таргетингу.
Ось Топ 5 сервісів доставки їжі за запитом «доставка їжі в контейнерах Київ» в google: https://foodexhub.com.ua https://fitbox.kiev.ua/ https://bodybalance.com.ua/ https://servicediet.com/eda-na-nedelyu https://foodstation.com.ua/ Сервіс номер один по Києву
https://foodexhub.com.ua генерує 1,2к унікальних переходів в місяць, можна припустити, що у них конверсія 5% (можливо більше, але щоб перестрахуватися рахуємо мінімально).
1,2k * 5% = 60 (приблизна кількість нових клієнтів в місяць)
Середній чек з одного клієнта становить 400 грн в день, на місяць 12 тис.грн
12 тис (середній чек) - 70% (витрати) = 3600 (чистий прибуток з клієнта)
3600 (чистий прибуток з людини) * 60 (клієнтів в місяць) = 216 000 грн (чистий дохід з 60 нових клієнтів)
Припустимо, компанія готова платити 30% з чистого прибутку з одного клієнта. Взагалі сміливо можна претендувати і на 50%, але враховуємо мінімум.
3600 (чистий прибуток) * 30% = 1080 грн. (Наша комісія)
Так, якщо поставити UTM мітку на лендос і генерувати з нього ще хоча б +60 нових клієнтів в місяць то заробимо:
1080 * 60 = 64 800 грн. мінус витрати на залучення одного клієнта
Рахуємо, скільки коштує один клієнт.
Щоб згенерувати 1,2k унікальних відвідувачів сайту, потрібно зробити від 50k до 100k показів в гуглі, інстаграмі або фейсбуці за цільовою аудиторією. Вартість переходу від 2 грн. Тобто вже з точки зору контекстної, або таргетированной реклами це робити невигідно, можна потрапити в мінус.
Залишається тільки підвищувати конверсію сайту хоча б до 15%
При такому розкладу вийдемо в прибуток від 50k до 80k грн.
Висновок: при стандартній конверсії 5% працювати не вигідно. Потрібно складати дуже грамотне семантичне ядро, зробити правильний лендос, створювати і впроваджувати маркетингову стратегію ... тоді виходимо в прибуток.
Щоб стати номер 1 з Топ 5 ринку доставки їжи по Києву, потрібно зробити проект, де: a) Ціна не більш, ніж у конкурентів
b) Смачніше ніж у конкурентів
c) Корисніше ніж у конкурентів
d) Швидше ніж у конкурентів
e) Більше бонусів, ніж у конкурентів
f) Сервіс краще, ніж у конкурентів
g) Маркетинг і Упаковка крутіше, ніж у конкурентів.
Сайт обов'язково повинен бути швидким! Та не повинен завантажуватися більше 5 секунд.
h) Більше градус довіри (я помітив, що у всіх 5 проектах практично не приділено увагу виробничої частини, вони не показують кухню, не показують реальний персонал, не показують як відбувається процес готування і фасування, тому думаю перший проект, який встановить онлайн трансляцію 24 / 7 на кухні істотно досягне успіху)
i) Більше взаємодії з аудиторією: корисна розсилка по здорової їжі, повідомлення в месенджери, розвиток сторінки в фейсбуці і ІНСТІ, взаємодія з блогерами і т.д.
Примітка: все це вимагає тестування, тимчасових і грошових витрат. Для початку можна потестить нішу по оголошеннях в гуглі і таргетингу в соц мережах, зробити перших 10 клієнтів. Зіставити витрати / дохід і далі робити висновки.